Duzy Baner MEP

MEP Modeler

MEP full 1

MEP (Mechanical/Electrical/Plumbing) Modeler to specjalizowany dodatek działający wewnątrz programu ARCHICAD. Biura architektoniczne oraz inżynierskie korzystające w pracy z ARCHICADa mogą używać programu GRAPHISOFT MEP Modeler™ do tworzenia, edytowania i importowania trójwymiarowych modeli instalacji MEP (kanałów wentylacyjnych, instalacji wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych) oraz ich koordynowania z wirtualnym modelem projektu ARCHICADa.

MEP Modeler instaluje palety oraz biblioteki wewnątrz ARCHICADa, dzięki czemu jego obsługa jest intuicyjna − narzędzia oraz interfejs są dobrze znane użytkownikom programu.
 

Niedostatki w koordynacji projektu pomiędzy branżami to jedna z najpoważniejszych przyczyn opóźnień oraz zwiększenia wydatków zarówno podczas tworzenia dokumentacji, jak i na budowie. Szacuje się, że problemy z koordynacją powodują zwiększenie kosztów przeciętnej budowy o 2 do 4%. Czasem straty związane z błędami w koordynacji są znacznie większe. Właściwa koordynacja projektu jest więc sprawą niezwykle ważną. MEP Modeler jest najwydajniejszym rozwiązaniem dla architektów i inżynierów, pozwalającym im wychwycić błędy w koordynacji i sprawnie zaplanować proces budowy.

Przydatne linki

Informacje na stronach producenta >
Ulotka w języku polskim − 3,7 mb >
Ulotka w języku polskim − 369 kb >