Duzy Baner BIMcloud

BIMcloud

BIMcloud3BIMcloud firmy GRAPHISOFT jest wszechstronnym systemem organizującym pracę zespołów projektowych, umożliwiającym wydajną pracę w czasie rzeczywistym bez względu na wielkość projektu, lokalizację biur czy szybkość łącza internetowego. To jedyny tak wydajny system na rynku. Wszystkie dane projektowe, które można zaimportować do ARCHICADa mogą zostać przekazane przez BIMcloud.

BIMcloud umożliwia współpracę BIM w dowolnych sieciach, konfiguracjach komputerów oraz konfiguracjach oprogramowania, łącząc zespoły oraz projekty o dowolnej wielkości. Dzięki unikalnemu zestawowi funkcji jest to jedyne rozwiązanie, oferujące prawdziwe, oparte na modelach, środowisko współpracy BIM dla firm i projektów o praktycznie nieograniczonej wielkości. Dzięki mobilnej integracji wszyscy uczestnicy procesu projektowego mogą aktywnie uczestniczyć we wspólnych pracach.

BIMcloud umożliwia pracę online i offline: jeśli ARCHICAD utraci połączenie z serwerem, użytkownicy mogą kontynuować pracę na zarezerwowanych elementach. Po ponownym nawiązaniu połączenia, użytkownicy będą mogli wysłać i odebrać zmiany wprowadzone przez innych użytkowników.

Wbudowana funkcja przesyłania wiadomości poprawia komunikację pomiędzy użytkownikami poprzez umieszczanie wiadomości w odpowiednim kontekście: wystarczy zaznaczyć dowolny element (elementy), dopisać komentarz i wysłać do innego użytkownika. Wyskakujące okienko poinformuje użytkownika o otrzymanej wiadomości. Po otwarciu wiadomości, może on przybliżyć element i odczytać wiadomość we właściwym kontekście.

Funkcje umożliwiają administratorowi pracującemu w Menedżerze korzystającym z przeglądarki określić różne zestawy uprawnień dla użytkowników projektu Teamwork i przypisywać je odpowiednio do zakresu zadań. W prosty sposób można ograniczyć uprawnienia poszczególnych użytkowników, aby zapobiec niezamierzonym błędom i zmianom w projekcie. Każdy użytkownik może mieć przypisaną inną funkcję w poszczególnych projektach - dopasowując do jego zakresu zadań w danym projekcie. Można także utworzyć funkcję pozwalającą wyłącznie na podgląd, dzięki czemu można udostępniać projekt osobom, które nie powinny wprowadzać w nim żadnych zmian.

W ramach jednej sieci można zainstalować kilka serwerów BIM.

BIMcloud Basic jest darmową, nie wymagającą licencji wersją systemu BIMcloud. Posiada pewne ograniczenia.